KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

ALBERTIANA - wyniki eliminacji w Chrzanowie

Opublikowany:16.02.2017 08:18

Na scenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chrzanowie 15.02.17 odbyły się eliminacje regionalne dla Polski południowej  do XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ALBERTIANA 2017.

W tym etapie przeglądu wystąpiło 10 zespołów teatralnych i 3 solistów z Małopolski, Śląska i województwa opolskiego. Jury w składzie; Małgorzata Godek –Wójcik, Małgorzata Liszka i Wojciech Czarnota wyłoniło finalistów, którzy 13 marca b.r. wystąpią na deskach Teatru im. Słowackiego w Krakowie, podczas gali Festiwalu „Albertiana”. Byli to;

I miejsce: zespół teatralny „ITAKA i owaka” ze  Specjalnego Ośrodek Szkolno – wychowawczego  nr 4 i Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży z Krakowa z przedstawieniem „Koszula szczęścia”

I miejsce solista; Katarzyna Dworniczek  z Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Chełmku z piosenką „Być kobietą”

Pozostałe wyróżnione zespoły zostaną zaproszone na widownię finału „Albertiany”  do Krakowa, a były to zespół teatralny „Świetliki” z Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej „Gaudium et Spes” w Krakowie oraz zespół „Dzieci kwiaty” z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną w Wolbromiu.

Wszyscy artyści, którzy wzięli udział w II etapie eliminacji w Chrzanowie otrzymali pamiątkowe statuetki wykonane w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Trzebini oraz słodkie upominki.

Organizatorem tegorocznych eliminacji w Chrzanowie były; Warsztat Terapii Zajęciowej i Świetlica Terapeutyczna Fundacji im. Brata Alberta w Trzebini, a dzielnie i aktywnie wspierali organizatorów wolontariusze z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini pod kierunkiem s. Renaty Pilarskiej oraz harcerze z Hufca ZHP w Trzebini.

 

 Protokół końcowy Jury z II etapu eliminacji regionalnych

Region III

XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej

Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

ALBERTIANA 2017

 

 II etap eliminacji regionalnych do XVII  Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - ALBERTIANA 2017, odbył się dn.  15 lutego 2017r.  w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu  i Rekreacji w Chrzanowie

Jury w składzie:

Wojciech Czarnota               Małgorzata Liszka             Małgorzata Godek-Wójcik

 

dn.15.02.2017 r. dokonało oceny  10 przedstawień teatralnych  i przesłuchało 3 solistów. Jury przyznało odpowiednio I, II, III miejsce za prezentację teatralną dla zespołów teatralnych zgodnie z następującym protokołem:

Laureaci w kategorii :  Grupy teatralne:

I miejsce:

 Nazwa zespołu teatralnego:  „ITAKA  i owaka”

Ośrodek: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 4 oraz Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie

Tytuł przedstawienia: „Koszula szczęścia”

 

II miejsce:

 Nazwa zespołu teatralnego : Świetliki

Ośrodek: Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej „Gaudium et Spes” w Krakowie

Tytuł przedstawienia:  „czasCZASczas”

 

III miejsce:

Nazwa zespołu teatralnego: „Dzieci kwiaty”

Ośrodek:  Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu

Tytuł przedstawienia: „Legenda o Popielu”

 

Wyróżnienie za wybitne kreacje solistów w spektaklu

Nazwa zespołu teatralnego : Tęcza

Ośrodek: Warsztat Terapii Zajęciowej  Tęcza przy Fundacji Różyczka w Gliwicach

Tytuł przedstawienia: „Lata 20-ste, lata 30-ste”

 

Wśród solistów laureatem I miejsca została:

Imię i nazwisko:  Katarzyna Dworniczek

Ośrodek: Warsztat Terapii Zajęciowej  Fundacji im. Brata Alberta w Chełmku

Tytuł piosenki: „Być kobietą” z repertuaru Alicji Majewskiej

Są z nami