KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Dzień Brata Alberta A.D.2017

Opublikowany:23.06.2017 11:55

Miło jest świętować jubileusze, szczególnie te okrągłe, a Fundacja im. Brata Alberta działa już 30 lat. Od 1987r. prowadzi domu stałego pobytu, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice terapeutyczne dla dzieci oraz środowiskowe domy samopomocy, łącznie 32 placówki położone na terenie całego kraju.

Od początku za patrona przyjęty został Św. Brat Albert, którego wspomnienie przypada 17 czerwca. Z tej okazji co roku we wszystkich jednostkach organizowane są uroczystości łączące podopiecznych, ich rodziców, pracowników i przyjaciół Fundacji. 20 czerwca odbyły się główne obchody w placówce macierzystej Fundacji, w Radwanowicach. Tradycyjnie w kościele parafialnym odprawiona została Msza Święta w intencji zmarłych podopiecznych, pracowników i dobroczyńców, zaangażowanych w pomoc osobom niepełnosprawnym, po której wręczono Medale Wdzięczności „Dobroczyńcom za serce i miłość”. Wyróżniono nimi Gminę Krzeszowice, która w zeszłym roku wsparła zakup samochodu do przewozu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Radwanowicach, Leroy Merlin za dobrą współpracę i pomoc w prowadzonych remontach oraz panią dr Beatę Kucia, psychiatrę wolontariuszkę naszej Fundacji.

Aby w sposób szczególny podziękować i docenić te osoby, które z Fundacją są związane od lat, ustanowiono specjalną nagrodę – Medal im. Zofii Tetelowskiej, która ofiarowała swój dom i ziemie, by stały się one miejscem, gdzie znajdą schronienie i pomoc osoby niepełnosprawne. Wyróżniony został szereg osób, a wśród nich pani Anna Pruszyńska, państwo Kobylarczykowie, Madeja i Sobańscy, którzy uczestniczyli w tworzeniu Fundacji, mieszkańcy Schroniska dla Osób Niepełnosprawnych, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Radwanowicach–Czernichowie, pracownicy, a także Lidia Jazgar, Wojciech Bonowicz, którzy towarzyszą Fundacji już ponad 20 lat. Uhonorowana została również społeczność Radwanowic oraz Gmina Zabierzów, współpracująca cały czas dla dobra również swoich mieszkańców. Oficjalna część imprezy zakończona została uroczystym pokrojeniem jubileuszowego tortu oraz występem grupy teatralnej „Prawie na serio”, która przedstawiła sceny z życia św. Brata Alberta.

Dalsze świętowanie przebiegało w piknikowej atmosferze, był grill, loteria fantowa, stoiska z pracami podopiecznych Fundacji. Publiczność zabawiały występy niepełnosprawnych artystów z Forest Boys z Przeciszowa, Albert Band z Trzebini oraz wokalisty Grzegorza Dyzia z Sosnowca. Dla tych, którzy po całym dniu atrakcji mieli w sobie jeszcze resztki sił poprowadzona została zumba.

Organizację jubileuszu Fundacji wsparła Gmina Zabierzów przyznając na ten cel specjalny grant.

Są z nami